poniedziałek, 30 marca 2015

1. Klątwa Tygrysa Colleen Houck

 
Ilość stron:360
Wydawnictwo: Otwarte
Rok wydania: 2012
Ocena: 9/10
  Literacki fenomen! Powieść odrzucona przez wydawców, ukochana przez setki tysięcy czytelników na całym świecie!
   Inspiracją Pani Colleen Houck w napisaniu swojej pierwszej powieści była znana wszystkim saga Zmierzch i o ile "Zmierzch" był dobry to historia Dihrena i Kelsey jest wręcz niesamowita!!
  W czasie wakacyjnej pracy w cyrku osiemnastoletnia Kelsey Hayes poznaje pięknego białego tygrysa Rena i nawiązuje się między nimi tajemnicza więź. Gdy człowiek o nazwisku Kadam postanawia zabrać zwierzę do rodzinnych Indii kierowana uczuciem bohaterka decyduje się wyruszyć z nimi jako jego opiekunka. Wszystko komplikuje się, gdy Kells ląduje w dżungli mając za przewodnika tygrysa, który okazuje się być indyjskim księciem, na którego została rzucona pradawna klątwa, a dziewczyna została wybrana by pomóc mu ją złamać!
  Książka Houck jest tak przepełniona akcją, magią, legendami, starożytnymi świątyniami, obrazowymi opisami Indii, przyrody, że czytelnikowi trudno się oderwać od lektury. Wszytko idealnie dopełnia wątek miłosny, który ma zaskakujące zakończenie.
  Powieść polecam gorąco tym wszystkim, którym już znudziła się Ameryka, w której zwykle dzieje się akcja. Czytając "Klątwę tygrysa" przeniesiecie się do egzotycznego kraju i magicznego świata, który porywa!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

312. 99 dni lata Katie Cotungo