wtorek, 31 marca 2015

3. Szeptem Becca Fitzpatrick


Ilość stron: 336
Wydawnictwo: Otwarte
Rok wydania: 2010
Ocena: 9/10 

  Po raz pierwszy styczność z tą serią miałam w 2011 roku. Niedawno postanowiłam odtworzyć sobie pamięć i po przeczytaniu po raz drugi jestem tak samo oczarowana jak 4 lata temu :)

  CZASEM ZDARZA SIĘ MIŁOŚĆ NIE Z TEGO ŚWIATA, NAPRAWDĘ NIE Z TEGO ŚWIATA...
   Nora Grey wiedzie zwyczajne życie nastolatki u boku mamy i przyjaciółki Vee, gdy pewnego dnia nauczyciel postanawia przeorganizować klasę i dziewczyna ląduje w ławce z tajemniczym i zabójczo przystojnym Patchem, który jednocześnie wzbudza w niej lęk i wyzwala nieznane dotąd uczucia. Bardzo szybko szesnastolatka ulega jego urokowi i wszystko wskazywałoby na zwyczajną historię miłosna, gdyby nie fakt, że od tego momentu w jej życiu zaczynają się dziać przerażające i nie dające się wytłumaczyć rzeczy. Czyżby oszalała? Czy może za tym wszystkim stoi Patch, którego nie można rozgryźć?
  Pani Fitzpatrick w swojej książce wprowadza nas w świat aniołów, które zapewne każdemu kojarzą się z dobrem. Otóż nie. Tu pojawiają się UPADŁE anioły, strącone przez Boga z nieba i odarte ze skrzydeł. Wszystko czego pragną to w czasie żydowskiego Cheszwanu posiąść ludzkie ciała, by znowu móc coś poczuć.
  Nora staje w obliczu ogromnego zagrożenia. Czy zachowa życie lub straci je z rąk bezwzględnego człowieka? Czy Patch spełni swoje marzenie o zostaniu człowiekiem i odrzuci nieśmiertelność, czy też wybierze uczucie do ziemskiej dziewczyny?
  "Szeptem" jako pierwsza część serii jest dopiero początkiem całej historii, ale od razu serwuje czytelnikowi dreszczyk emocji, zawrotne tempo akcji i dodający pikanterii, niemający szans na przetrwanie związek Upadłego i śmiertelniczki.
  Tę powieść polecam fanom romansu paranormalnego,  wartkiej akcji i humoru, którego nie brakuje :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz