niedziela, 19 kwietnia 2015

15. Czerwień rubinu. Trylogia czasu Gier Kerstin


Ilość stron: 344
Wydawnictwo: Egmont Polska Sp. z o.o.
Rok wydania: 2011
Ocena: 7/10

   Gwendolyn Shepherd jest niesforną nastolatką, często popełniającą gafy i żyjącą w cieniu swojej kuzynki Charlotty. Jej rodzina jest kontrowersyjna, gdyż kobiety odziedziczają niezwykły gen, który umożliwia im podróżowanie w czasie. Wszyscy spodziewają się go po rudowłosej Charlottcie przez co jet traktowana jak królowa i dobitnie świadoma swojej wyjątkowości.
  Po ukończeniu 16 lat Gwenny zaczyna odczuwać niepokojące objawy jak mdłości, skurcze, zawroty głowy. Nieoczekiwanie dziewczyna zaczyna odbywać niekontrolowane podróże do przeszłości i cała rodzina jest zszokowana, że to urodzona niezdara odziedziczyła rzadki gen, a nie jej przygotowywana przez całe życie do tej roli kuzynka. Bohaterka jest zmuszona od tej pory pobierać lekcje historii, etykiety, ogłady, stosowanego wypowiadania się by w najbliższym czasie razem z irytującym i wywyższającym się Gideonem wypełniać misje i rozwiązywać tajemnice przeszłości. Przystojny chłopak jest rozczarowany, że jego partnerką została niedouczona nastolatka. Jednak oboje nie mają wyboru i muszą razem stawić czoła narzuconym im zadaniom.
  Trylogia czasu jest fascynująca i wciągająca. Urzekły mnie piękne stroje, długie suknie, wymyślne fryzury Gwenny, by mogła się dopasować do tamtejszego świata. Ponadto postawa dwojga głównych bohaterów wprowadza do książki dużo humoru, a cięte riposty śmieszą do łez. Na pewno będę kontynuować tę serię i polecam ją wszystkim, którzy szukają czegoś świeżego i nieutartego w schematy :)  


 

1 komentarz:

  1. także czytałam, miałam tę (tą? nigdy się nie nauczę) książkę i dość długo leżała na półce. jednak, gdy się przyssałam to odłożyłam jak doszłam do ostatniej strony :D ogólnie nawet mi się podobała, głównie dlatego, że wcześniej się nie spotkałam z taką fabułą <:

    OdpowiedzUsuń