wtorek, 14 kwietnia 2015

13. Klątwa tygrysa Przeznaczenie Colleen Houck

Ilość stron: 389
Wydawnictwo: Otwarte
Rok wydania: 2013
Ocena: 9/10

  Do niedawna wszyscy myśleli, że Przeznaczenie jest finałową częścią serii Klątwy tygrysa, jednak jak donoszą plotki mają powstać kolejne tomy. W sumie się cieszę, bo miło będzie poczytać jeszcze o przygodach naszych bohaterów :)

 Za Renem, Kishanem i Kelsey już trzy wypełnione misje, dary odnalezione, część klątwy złamana. Przed nimi już ostatnie wyzwanie, podróż w poszukiwaniu ostatniego daru Durgi, którym jest ognisty sznur. Magiczny przyrząd według ustaleń pana Kadama jest ukryty w pobliżu Zatoki Bengalskiej. Aby ich przeznaczenie się dopełniło muszą udać się do przeszłości, by pokonać wiele niebezpieczeństw, dowieść lojalności i stoczyć walkę dobra ze złem w postaci okrutnego czarownika Lokesha.
  Trudno jest zagłębiać się w fabułę nie spojlerując, więc powiem krótko, że akcja rozwija się bardzo szybko, wyobraźnia autorki nadal zachwyca, książęta  są cudowni i ich ubóstwiam, a końcówka jest zaskakująca, poruszająca i sprawia, że trudno powstrzymać łzy...
  Mam nadzieję, że Colleen Houck w "Tiger's dream" rozwiąże pewien intrygujący mnie wątek i wszyscy, którzy już to przeczytali powinni wiedzieć o co mi chodzi ;) 
 

1 komentarz:

  1. Też mam taką nadzieję i czekam niecierpliwe na Tiger's Dream! Po prostu zżeram własne łokcie, gdy wracam do tej opowieści a w internecie nie mogę nadal znaleźć daty premiery kolejnego tomu :/

    OdpowiedzUsuń