niedziela, 5 kwietnia 2015

7. Klątwa tygrysa Wyprawa Colleen Houck

Ilość stron: 469
Wydawnictwo: Otwarte
Rok wydania: 2012
Ocena: 8/10

  Wyprawa jest to trzecia z kolei część bestsellerowej serii Colleen Houck.
  Kelsey z pomocą Kishana udaje się wyrwać Dihrena z rąk okrutnego czarownika. Mimo iż książę wrócił do domu to jedna rzecz stoi na przeszkodzie ich związkowi-biały tygrys stracił pamięć i dziewczyna jest mu zupełnie obca. Ponadto każdy jej dotyk sprawia mu ból. Choć serce bohaterki zostało złamane, to nadal pragnie być przyjaciółką Rena.
  Celem kolejnej podróży Kells, Rena, Kishana, Kadama i Nilimy będzie królestwo pięciu smoków. Oprócz przebiegłych braci czeka ich spotkanie z groźnymi rekinami, śmiercionośnym krakenem, syreną i innymi rodem z horrorów stworzeniami. A to wszystko by odnaleźć trzeci dar dla Durgi i złamać starożytną klątwę.
  W tej części przygodę przysłaniają lekko kłopoty sercowe i trójkąt miłosny, a ja jednak wolę zawrotne tempo akcji. Główna bohaterka waha się między swoją pierwszą miłością, a uczuciem jakim obdarzył ją hebanowy książę. Obaj mimo, że są braćmi rywalizują o względy dziewczyny. Ten wątek jest jedynym minusem całości.
  Smaku nadaje nieprzerwana walka z Lokeshem,a pomysł na historię smoków i ich miejsc zamieszkania jest jedyny w swoim rodzaju. Nadal zachwycają niesamowite opisy już nie tylko Indii, ale również innych wymiarów. Uważam, że warto kontynuować tę serię, bo wszyscy fani pragną się przekonać jak potoczą się dalej losy białego i czarnego tygrysa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

312. 99 dni lata Katie Cotungo