czwartek, 2 kwietnia 2015

5. Klątwa tygrysa Wyzwanie Colleen HouckIlość stron: 415
Wydawnictwo: Otwarte
Rok wydania: 2011
Ocena: 8/10

  Wyzwanie jest kontynuacją bestsellerowej Klątwy tygrysa, która zyskała miliony fanów na całym świecie. A dlaczego? Bo nie można nie zakochać się w tej historii :*
  Powrót do domu jest dla Kelsey bardzo trudny, gdyż zostawiła w Indiach mężczyznę swojego życia. Jej serce już nigdy nie zapomni o przystojnym księciu. Jednak nadal pamięta, że obiecała pomóc złamać klątwę do końca i nie ma zamiaru porzucić dwóch braci zanim nie odzyskają w pełni swojego człowieczeństwa. 
  Mimo iż dziewczyna przebywa w Stanach niebezpieczeństwo w postaci czarownika nadal nie minęło. Bohaterka znów musi powrócić do Azji, tym razem z młodszym księciem Kishanem i razem z nim wyruszyć w pełną wyzwań wyprawę w poszukiwaniu drugiego daru dla bogini Durgi. Czeka ich mroźna przeprawa przez Himalaje, ekscytujące spotkanie z elfami i mrożąca krew w żyłach walka z Żelaznymi Ptakami.
  Teraz priorytetem jest już nie tylko zdjęcie klątwy, ale przede wszystkim uwolnienie Rena z rąk okrutnych ludzi, którzy go przetrzymują i torturują. Choć Kells nadal jest zakochana w księciu, to w tej części bardzo zbliża się do czarnego tygrysa i mimo, że traktuje go jak przyjaciela, to mężczyzna pragnąłby czegoś więcej. Czy podczas tego zadania zrodzi się między nimi miłość  czy hebanowy książę będzie musiał sobie znaleźć inną wybrankę serca?
  W drugiej części pisarka znacznie wzbogaciła swój warsztat pisarski, a jej wyobraźnia nie ma granic. Wprowadza nas w świat godny J.K Rowling. Niesamowite opisy, baśniowe stwory, groźne potwory, a przy tym zawrotne tempo akcji cały czas trzymają w napięciu i zmuszają do przewracania strony za stroną. I choć początkowo książka jest infantylna to im dalej w fabułę, tym bardziej zachwyca. A Kishan po bliższym poznaniu zyskuje u czytelnika, bo okazuje się czuły, troskliwy i nigdy by nie pozwolił, żeby jego towarzyszce cokolwiek się stało.
  Warto przeczytać kontynuację Klątwy tygrysa, bo jest to fantastyka na naprawdę wysokim poziomie, a wątek miłosny jest jak wisienka na torcie! 
     
  
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz