niedziela, 5 kwietnia 2015

8. Mechaniczny anioł Cassandry Clare

Ilość stron: 467
Wydawnictwo: MAG
Rok wydania: 2013
Ocena: 8,5/10

  Mechaniczny anioł jest pierwszym tomem trylogii pt."Diabelskie maszyny".
 W tej książce przedstawiony został świat Nocnych Łowców zamieszkujących Londyn w 1878r. Nefilim to potomkowie anioła Razjela, wojownicy stworzeni po to, by walczyć ze Światem Cieni. Nie obcy są im również mieszkańcy Świata Podziemnego-wampiry, wilkołaki, czarownicy, gobliny, faerie i inne nadnaturalne istoty.
 Szesnastoletnia Tessa Grey zostaje podstępem ściągnięta do Anglii, gdzie zamiast spotkać się z bratem trafia do niewoli sprawowanej przez Mroczne Siostry. Kobiety okrutnymi metodami usiłują wydobyć z nastolatki dar zmiennokształtności. Z opresji ratuje ją mieszkaniec Instytutu Will Herondale, który próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczych morderstw dokonywanych na Przyziemnych(ludziach). Dziewczyna trafia pod opiekę Nocnych Łowców, a Will i jego przyjaciel Jem Castairs pomagają jej odnaleźć Nathaniela. Podejrzenie zabójstw i zniknięcie Nate'a pada na wampira i zostaje on uznany za winnego i ukarany. Ponadto chaos wprowadzają mechaniczni ludzie ożywieni magią, którzy dzięki niezwykłej sile i szybkości znacznie utrudniają życie Nefilim. Niepokojący jest fakt, że celem kreatur jest Tess.
 Ale czy należy wierzyć we wszystko, co nasuwają poszlaki? Czy bezgraniczna miłość nie okaże się zgubna?
 Na pochwałę zasługuje styl pisania pani Clare, gdyż jednocześnie uczy, porywa i bawi. Sarkastyczni bohaterowie, barwne postacie to kolejny istotny element. Realia czasów wiktoriańskich zostały przedstawione bardzo realistycznie,a połączenie ich z magią oraz siłami ciemności to coś, co miłośnicy fantastyki lubią najbardziej. Jestem niezmiernie ciekawa kolejnych części i mam nadzieję, że będą równie zachwycające jak pierwsza!
    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

312. 99 dni lata Katie Cotungo