sobota, 30 maja 2015

28. Carrie Stephen King

Ilość stron: 208
Wydawnictwo:Prószyński
Rok wydania: 2013
Ocena: 6/10

   Nastoletnia Carrie White wychowywana jest przez matkę, religijną fanatyczkę, której zachowanie graniczy z szaleństwem. Jej dom w upiorny sposób przypomina kościół, Margaret wszędzie widzi szatana i ciągle się modli i uprawia rytuały. Ponadto za niewinne rzeczy okrutnie karze dziewczynkę, na wiele godzin zamyka ją w komórce.
   Tytułowa bohaterka przez to, że została wychowana w taki, a nie inny sposób znacznie różni się od rówieśników. Jest wycofana i bardzo nieśmiała, przez co w szkole staje się kozłem ofiarnym. Inni uczniowie potrafią być równie bezlitośni, co jej matka. Wszystko zmienia się w dniu, gdy dziewczyna dostaje pierwszej miesiączki. Zauważa u siebie niezwykłe zdolności, które z czasem dojrzewania coraz bardziej się nasilają. Otóż Carrie zaczyna samą siłą woli przesuwać ciężkie przedmioty, a jej telekineza tylko coraz bardziej się rozwija. Kluczowym momentem tej książki jest zaproszenie na bal, które niespodziewanie pojawia się od popularnego chłopca. Jednak czy jego chęci są szczere, czy może to kolejny pretekst do kpin?
   Ta książka ma niesamowity klimat i momentami wywołuje dreszcze, jednak po książce Kinga spodziewałam się nieco więcej. Jak na dwustronicową powieść akcja rozwija się niezwykle wolno i tylko wytrwali przebrną do samego końca.
Sam zarys historii jest intrygujący, ale jednak czegoś mi tu brakowało.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz