niedziela, 17 maja 2015

24. Mechaniczny książę Cassandra Clare


Ilość stron: 494
Wydawnictwo:MAG
Rok wydania: 2013
Ocena: 9/10


   Mechaniczny książę jest drugim tomem trylogii Diabelskich maszyn.
  Po dramatycznych wydarzeniach, jakie miały miejsce w poprzedniej części Tessa Gray znajduje schronienie w Instytucie Nocnych Łowców i próbuje uporać się ze zdradą własnego brata. Domownicy stają się dla niej drugą rodziną i wreszcie znajduje prawdziwych przyjaciół. Niestety bezpieczny azyl może ulec zniszczeniu, gdy bezwzględny Benedict Lightwood przejmie budynek, bo uważa, że Charlotte jako kobieta nie wypełnia dobrze swoich obowiązków. Młodzi bohaterowie zrobią wszystko, by nie stracić swojego domu i próbują rozwiązać zagadkę powiązania członka Clave, Mistrza i Nathaniela Greya. Ponadto nie raz będą musieli mierzyć się z demonami i mechanicznymi istotami.
  Oprócz pomocy Nefilim Tessa pragnie się dowiedzieć coś o swoim pochodzeniu i czy to ma coś wspólnego z planami, jakie ma wobec niej Mortmain. Razem z Willem i Jemem rzucają się w wir niebezpiecznych wypraw, intryg i bali. W między czasie dziewczyna ulega czarowi zarówno delikatnemu jak i silnemu srebrnookiemu Carstairsowi jak i błękitnookiemu Williamowi, którego sposób bycia można przyrównać do tornada.
  Autorka po raz kolejny wprowadziła nas w magiczny świat, gdzie nie brakuje intrygujących czarowników, przebiegłych demonów czy zdrajców. Akcja rozwijała się stopniowo, by pod koniec nadrobić wszystkie zaległości i zbombardować czytelnika zwrotami akcji. Cieszę się, że w tej części zostało wyjaśnione sporo wątków, ale również postawiono przed nami jeszcze więcej pytań. Nie można nie wspomnieć o humorze tej powieści, który jest po prostu mistrzostwem świata i ja chcę czytać zdecydowanie więcej takich książek! 
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

312. 99 dni lata Katie Cotungo