czwartek, 14 maja 2015

23. Sekret Julii Tahereh Mafii

Ilość stron: 400
Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2013
Ocena: 8/10
  
  Sekret Julii jest to druga część bestsellerowego Dotyku Julii.
  Julia po ucieczce z Komitetu Odnowy razem z Adamem, jego braciszkiem i przyjacielem Kenjim trafiają do miejsca, w którym żyją osoby o wyjątkowych zdolnościach. Dziewczyna powinna tam się czuć bezpiecznie i cieszyć się sielanką jaką przeżywa w związku z Adamem, jednak nie potrafi się tam odnaleźć. Izoluje się, bo wydaje jej się, że wszystkie mieszkające tam osoby są do niej wrogo nastawione z powodu jej śmiercionośnego "daru". 
  W Punkcie Omega lider prowadzi pewne badania, które pozwolą mu zidentyfikować jakie zdolności posiada dana osoba i jak może je kontrolować. Z Julią ta współpraca nie zbyt dobrze mu wychodzi.
  Ponadto dziewczyna ma pewną tajemnicę, której nie wyjawiła nawet ukochanemu. Otóż nie tylko on może jej dotknąć, ale też Warner jego wróg i oprawca, z którym łączy go o wiele więcej niż może przypuszczać. 
  Wkrótce bohaterka musi podjąć decyzję po której jest stronie i czy chce zaangażować się w krwawą wojnę, która sieje śmierć i zniszczenie, czy pozostać bierną w tej kwestii.
  Muszę przyznać, że początkowo byłam w konflikcie z tym tomem i nie spodziewałam się, że tak wysoko go ocenię. Denerwowały mnie nudne przemyślenia Julii i wszystko kręciło się w okół wielkiej miłości do Adama. To wszystko było nużące dopóki do akcji nie wkroczył autodestrukcyjny i nieprzewidywalny Warner, który skradł moje serce! Chemia jaka była między tą dwójką była wręcz namacalna i od teraz kibicuję ich relacjom. Mam cichą nadzieję, że ten skrzywdzony przez los i przez ojca chłopak odnajdzie spokój przy boku głównej bohaterki, której otwarcie wyznał miłość. Nawet Julia, mimo tego że ma chłopaka  nie potrafi powstrzymać szybkiego bicia, gdy tylko Araon przebywa w pobliżu. 
  Choć początkowo akcja długo się rozwija, to potem zdecydowanie się zagęszcza i już nie wiemy, czego się spodziewać, bo zachowania bohaterów są bardzo spontaniczne i skrajne. Nie brakuje również humoru i silnych charakterów. Ta książka łączy wiele wątków od wojennego po miłosny i zdecydowanie należy do moich ulubionych. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz