sobota, 20 czerwca 2015

37. Kłamchuchy. Pretty Little Liars. Tom 1 Sara Shepard

Ilość stron: 288
Wydawnictwo:Otwarte
Rok wydania: 2011
Ocena: 7/10

   Alison, Spencer, Hanna, Aria i Emily to najbliższe przyjaciółki już od kilku lat. Dzięki tej pierwszej czują się ważne, doceniane i piękne. Jednak pewnej upiornej nocy szkolna gwiazda znika w tajemniczych okolicznościach, a drogi pozostałych się rozchodzą.
   Od tamtych wydarzeń mija trzy lata, a życie toczy się dalej. Aria wróciła z Europy z powrotem do miasteczka, Emily żyje dla pływania i bycia wzorową córką i siostrą, Spencer z zawziętością dąży do bycia idealną we wszystkim, a Hanna niegdyś szara myszka cierpiąca na nadwagę została najgorętszą laską w szkole. Mimo, że bohaterki niegdyś były nierozłączne, to teraz na szkolnych korytarzach omijają się wzrokiem, nie wspominając o normalnej rozmowie.
   Każda z nich stara się żyć pełnią życia i nie ogląda się za siebie aż do pewnego przełomowego momentu. Aria jako pierwsza dostała niepokojący anonimowy sms, którego treść zmroziła jej krew w żyłach. Podobnie dzieje się z Hanną, Emily i Spencer. E-maile, karteczki, smsy zawierają pogróżki i sekrety, które znała tylko Alison, ponadto adresatem tych wiadomości jest tajemnicze A. Wszystkie cztery są zaniepokojone i podejrzewają, że to Ali być może wróciła i im grozi. Myślą tak do czasu, gdy policja znajduje ciało zaginionej. Po nabożeństwie pogrzebowym i gdy znów zaczęły się ze sobą kontaktować wszystkie naraz dostają bardzo wymowną wiadomość: " Wciąż tu jestem, suki. I wiem o wszystkim. A"
   Jeśli chodzi o fabułę to autorka bardzo się postarała. W jednej powieści zawarła kryminał, obyczajówkę i młodzieżówkę. Smaczku dodaje aura tajemniczości i grozy. Rozdziały skupiają się na każdej z dziewczyn, przez co możemy poznać ich tok myślenia, sposób bycia i oczywiście najmroczniejsze tajemnice. Według mnie małym minusem był styl pisania, który był prosty, czasem aż za prosty. 
   Dodam, że na podstawie tej serii powstał fantastyczny serial zatytułowany Słodkie kłamstewka, który potrafi bawić, zaciekawić i przerazić :)

Znalezione obrazy dla zapytania pll
 

1 komentarz:

  1. O tej serii nie dało się nie słyszeć.... muszę się w końcu za nią zabrać :)

    OdpowiedzUsuń