piątek, 12 czerwca 2015

34. Mroczny anioł Eden Maguire

Ilość stron: 384
Wydawnictwo: MAK Verlag
Rok wydania: 2011
Ocena: 5/10


      Główną bohaterką tej książki jest Tania, która razem z ukochanym Orlando i paczką przyjaciół mieszka w małym miasteczku położonym w górach. Miejsce to jest charakterystyczne ze względu na częste i groźne pożary. 
     Niewątpliwą atrakcją, która zniszczyła szarą rzeczywistość jest osoba słynnego rockowego gwiazdora. Zoran postanawia osiedlić się na odludziu, buduje ogromną willę i zaprasza do siebie wszystkich nastolatków z okolicy. Impreza jest wielkim wydarzeniem i Tania z przyjaciółkami się na nią wybierają. Los sprawia, że dziewczyny lądują na niebiańskim przyjęciu bez swoich chłopaków i tam poznają boskich pracowników gwiazdy, którzy są tak perfekcyjni, że zabiera im dech w piersi. Z upływem godzin zabawa nabiera szaleńczego tempa i ludzie wydają się być pogrążeni w transie, a Tania zaczyna widzieć dziwne i niepokojące rzeczy. Po intensywnej nocy okazuje się, że nastolatki mają kilkugodzinne luki w pamięci i podejrzewają, że ich przyczyną mogą być narkotyki.
     Wkrótce po tym najlepsza przyjaciółka naszej bohaterki, czyli Grace nagle porzuca swojego chłopaka, z którym do tej pory nigdy się nie rozstawała na rzecz jednego z oszałamiająco przystojnych mężczyzn z domu Zorana. Dziewczyna i reszta są zaniepokojeni nietypowym zachowaniem Grace i postanawiają zbadać sprawę. Jak się później okazuje sprawcą tych wszystkich osobliwych zdarzeń nie są używki, lecz rzeczy, które wykraczają poza świat ziemski. Uaktywnią się tajemnicze rytuały, swoją prawdziwą postać przybiorą przerażające postacie.
       Tania jest bohaterką, o której nie mam zdania tak samo jak nie potrafię stwierdzić, czy polubiłam któregoś z jej przyjaciół. Nie zżyłam się z żadną postacią w tej książce, co jak dla mnie jest dość dziwne. 
       Sam pomysł na tą historię może nie był zły, ale bardzo nie spodobało mi się jego rozwiązanie. Akcja była bardzo powolna, brakowało obowiązkowego humoru, a wykreowane postacie były banalne. Podsumowując jest wiele innych książek o dużym potencjale i warto poświęcić czas i pieniądze właśnie im, bo ta powieść to zwykły przeciętniak i nie mam zamiaru dalej kontynuować tej serii.
     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

312. 99 dni lata Katie Cotungo