środa, 3 czerwca 2015

30. Will Grayson Will Grayson John Green, David Levithan

Ilość stron: 368
Wydawnictwo:Bukowy las
Rok wydania: 2015
Ocena: 6/10
  
  Na świecie żyje wiele osób o tym samym imieniu i nazwisku i tak na prawdę tylko te dwie rzeczy ich ze sobą łączą. Każda z nich jest indywidualną jednostką, ale jakie jest prawdopodobieństwo, że ich ścieżki życiowe kiedykolwiek się przetną?
  Tak dzieje się w tej książce. Poznajemy dwóch tytułowych Graysonów. Pierwszy Will wyznaje zasadę: "siedź cicho" i ogranicza się z wyrażaniem swoich poglądów i opinii. Nadrabia to za niego jego homoseksualny przyjaciel o przezwisku Kruchy, które tak na prawdę nie ma nic wspólnego z jego wyglądem. Drugi Will jest outsiderem, ma dwójkę przyjaciół, których raz lubi, raz nienawidzi. Ponadto cierpi na depresję i jego chęć do życia pozostawia wiele do życzenia.
  W wyniku pewnych komplikacji i splotu zdarzeń ci dwaj chłopcy lądują w jednym mieście, jednego wieczoru w jednym dość niegrzecznym sklepie. Jakie jest ich zdziwienie, gdy poznają tożsamość drugiego. Ich pierwsza rozmowa każdemu daje do myślenia i w pewnym stopniu zmienia ich postrzeganie świata. 
   Historia zawarta w tej książce jest bardzo życiowa i dość realistyczna, jednak po zachwytach innych ludzi spodziewałam się czegoś innego. Po pierwsze w ogóle nie przemówił do mnie humor tej powieści, a poruszone tutaj trudne tematy zostały według mnie zbagatelizowane. Główni bohaterowie nie zostali wyraziście wykreowani i ich postacie raczej nie zostaną mi długo w pamięci. Całą sytuację uratował jednak Kruchy Cooper, który poprzez swoje niezwykłe usposobienie oraz osobliwe zachowania przypadł mi do gustu.
   Podsumowując ani nie zniechęcam do przeczytania tej książki, ani gorąco nie zachęcam, bo każdy ma inne poczucie humoru i preferencje, dlatego powinien sam zdecydować czy ta książka jest godna przeczytania.   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz