poniedziałek, 13 lipca 2015

45. Alicja, królowa zombi Gena Showalter

Ilość stron: 448
Wydawnictwo:Mira
Rok wydania: 2015
Ocena: 7/10

    Alicja, królowa zombi to trzeci tom i nie ostatni z cyklu Kronik Białego Królika.
Tytułowa bohaterka razem ze swoim chłopakiem i grupką  przyjaciół zarówno za dnia, jak i w nocy mierzy się z potworami z koszmarów, czyli zombi. Zmarli ludzie zarażeni toksyną odradzają się pod tą koszmarną postacią i atakują zwykłych ludzi pożywiając się na nich. Zadaniem zabójców jest unicestwienie tylu bestii, ile tylko zdołają.
    W tej części oprócz walk z zombi i tajemniczą organizacją Amine, Ali musi uporać się z sekretami swojej zmarłej rodziny oraz własnymi, o których wcześniej nie miała pojęcia. Akcja skupia się głównie na misji ratunkowej oraz zemście za śmierć kilku przyjaciół. Nie brakuje również intensywnych walk ze złem, gdzie główna bohaterka nie ma sobie równych. Podoba mi się jej charakter, odwaga, spontaniczność i cięty język, którego zwykle brakuje żeńskim postaciom.
     Jedynym i dosyć poważnym minusem tej książki jest związek Ali i Cole'a, który stracił dawny magnetyzm i nieprzewidywalność. Sceny z nimi opisywane były znacznie przesłodzone i stopniowo robiły się nudne. Cole już nie jest tym samym chłopakiem, którego uwielbiałam w poprzednich częściach. Ze złego i zbuntowanego chłopca stał się romantycznym kochasiem że się tak wyrażę. 
     Choć trzeci tom był pełen wrażeń, zwrotów akcji i ciekawych wątków pobocznych, to jednak brakowało mi tego czegoś, a relacje między głównymi bohaterami zdecydowanie nie były czymś, czego było mi trzeba. Mam nadzieję, że w kolejnych częściach autorka wróci do swojego warsztatu pisarskiego z pierwszych części. 

2 komentarze:

  1. W najbliższym czasie chciałabym sięgnąć po te serię, bo wydaje się ciekawa :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętnie zapoznałabym się z tą serią. Pozdrawiam! :-)

    OdpowiedzUsuń