czwartek, 17 września 2015

67. Przegląd Końca Świata. Deadline Mira Grant

Ilość stron: 495
Wydawnictwo: SQN
Rok wydania: 2013
Ocena: 7/10

   Po dramatycznych zdarzeniach, jakie miały miejsce pod koniec pierwszego tomu Shaun Mason nie jest już tą samą osobą, co kiedyś. Przestał być ryzykującym życie Irwinem, a zaczął kierować Przeglądem Końca Świata. Oczywiście w swojej pracy blogera mężczyzna nie jest sam. Pomagają mu Mahir, Becks, David, Maggie. Gdyby nie grupka przyjaciół bez wątpienia już dawno by się załamał i totalnie stracił kontrolę nad swoim życiem. To, co motywuje go do działania jest chęć rozwiązania pewnej sprawy, która miała miejsce ponad rok temu. Sytuacja dodatkowo komplikuje się, kiedy po przybyciu do ich siedziby Doktorka wybucha kolejna epidemia i ludzie zaczynają masowo zamieniać się w zombie. Nie będę więcej zdradzać z fabuły, bo żeby ją w pełni zrozumieć trzeba po prostu sięgnąć po tę książkę.
   "Deadline" jest bardzo dobrą kontynuacją i niewiele można jej zarzucić. Postapokaliptyczny świat stworzony przez Mirę Grant jest skomplikowany, niebezpieczny i nieprzewidywalny. Nikt nie wie, czego można się spodziewać w kolejnym rozdziale. Fabuła, jak zwykle wciąga, a zawiłe intrygi sprawiają, że ciężko się oderwać. Jedynej rzeczy, jakiej mi brakowało to zombie, gdyż nie pojawiały się tak często, jakbym chciała. Autorka skupiła się bardziej na wirusie, pełno tu medycznych pojęć, do których trzeba mieć cierpliwość. Bohaterowie są wyraziści, a ich czarny humor zwala z nóg. Shaun przeszedł ogromną metamorfozę i czytelnicy mogli w ten sposób zobaczyć ile ta postać ma twarzy oraz współczuć mu. Największym plusem jest oczywiście zakończenie. Jeśli to w "Feed" przyprawiło Was o dreszcze czy łzy, to to sprawi, że nie będziecie myśleć o niczym innym, jak tylko po sięgnięciu o kolejny tom.
   Podsumowując, ta trylogia jest nietuzinkowa, a także oryginalna. Zachęcam gorąco do sięgnięcia po nią, bo jej treść oraz wizja świata, w którym szaleje epidemia zmieni Wasze życie. Polecam głównie fanom thrillera, tym, którzy lubią wielowątkowość i skomplikowane historie.

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu SQN 
Recenzja dostępna również na:


 

11 komentarzy:

 1. Lubię tematykę końca świata więc ta pozycja jak i poprzednia obowiązkowo do przeczytania ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Na razie z pewnością nie sięgnę, nie mam ochoty na postapokaliptyczne światy i blogerów w książkach :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Może kiedyś się skusze, ale na razie za nią podziękuję.
  Pozdrawiam.
  Między Stronami

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się sam zamysł, chętnie po nią sięgnę w wolnej chwili :)
  Ich perspektywy

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam skomplikowane historie, najlepiej takie, których do końca nie mogę ogarnąć :D. Feed kusiło mnie już od dłuższego czasu, ale ostatnio przejadły mi się wszelakie dystopie, więc chyba odłożę sobie te książki na później - w sensie, jak mi przejdzie ta niechęć ;).

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiele dobrego słyszałam o tej serii, więc myślę, że kiedyś i ja się z nią zapoznam ;)
  Thievingbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Cały czas kusi mnie ta trylogia jednak nie mam czasu, żeby się z nią zapoznać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakoś nie ciągnie mnie do tej trylogii. Może kiedyś się skuszę, aczkolwiek bardzo wątpię. Nie moje klimaty

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeju.. sam tytuł i okładka buzą we mnie... strach. Raczej podziękuję za tę powieść :)

  zaczarowana-me.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam już dużo opinii odnoście tej serii i z każdą moja ciekawość rośnie ^^

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam, kocham i nie mogę się doczekać, kiedy w końcu przeczytam, bo pierwsza część to moje top 5 ^^. Pozdrawiam gorąco :)

  http://zyjemyioddychamymarzeniami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń