piątek, 18 września 2015

68. [Przedpremierowo] Gregor i Przepowiednia Zagłady Suzanne Collins

Ilość stron: 335
Wydawnictwo: IUVI
Rok wydania: 2015
Ocena: 7/10

   Po powrocie z Podziemia i odzyskaniu ojca rodzina Gregora próbuje uzyskać stabilność, jednak nie pozwala na to ich sytuacja finansowa. Chłopiec stara się nie myśleć o niezwykłych mieszkańcach Regalii i przygodach, jakie go spotkały. Wszystko zmienia się, gdy podstępem olbrzymie karaluchy porywają jego malutką siostrę Botkę, przez co rodzeństwo znów pojawia się w tej ponurej krainie. Starszy mężczyzna Vikus informuje go o istnieniu kolejnej tajemniczej przepowiedni, w której Gregor jako wojownik ma odegrać znaczącą rolę. I znów razem z królewną, nietoperzami i innymi przyjaciółmi wyruszają w pełną niebezpieczeństw i niespodzianek podróż.
    "Przepowiednia Zagłady" jest kolejną częścią z serii Kronik Podziemia i tak, jak w pierwszej części zostaliśmy powoli wprowadzani w wykreowany świat, tak w tej zostajemy od razu porwani przez wartką i ciekawą akcję. Barwni bohaterowie jak zwykle zachwycają, poznajemy kilka nowych charyzmatycznych postaci oraz magicznych zwierząt. Autorka nie pozwala się czytelnikowi nudzić, tylko poprzez swój genialny warsztat pisarski sprawia, że chce się czytać więcej i więcej. Język powieści jest prosty, lekki i przyjemny, co bardzo mi odpowiadało. Kolejnym ogromnym plusem jest sposób wydania książki, dzięki któremu pozycję pochłania się błyskawicznie.
   Kolejne spotkanie z Gregorem i mieszkańcami Regalii wspominam bardzo dobrze. Jest to idealna lektura na odstresowanie się, którą spokojnie można przeczytać w jeden wieczór. Książkę bardzo Wam polecam, a jeśli nie czytaliście nic z Kronik Podziemia, to radzę to szybciutko nadrobić, bo spodoba się ona nie tylko młodszym czytelnikom.

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu IUVI 

14 komentarzy:

 1. Pierwsza!
  No cóż przyanzm sie bez bicia nie czytałam (jeszcze) ostatnio mam strasznie dużo ksiażek (z czego się cieszę) ,bo moja parabatai i ja kupujemy na spółkę i tak już jest ,ze mam ich sporo do przeczytania. ,ale obiecuję ,ze po nią sięgnę!
  Black Hole

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym przeczytać 1. cz., nawet bardziej niż Igrzyska ^^ Zazdroszczę, że ty już skończyłaś drugą... ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Może kiedyś się zapoznam z powyższą pozycja.
  Pozdrawiam.
  Między Stronami

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam już kupioną całą trylogię Igrzysk Śmierci, więc na pewno przeczytam jeszcze w tym roku, ale innych książek tej autorki raczej nie planuję czytać, przynajmniej w najbliższym czasie.

  Recenzandia

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo chcę przeczytać pierwszą część, ponieważ Suzanne Collins uwielbiam, ale nie miałam okazji zapoznać się z innymi jej dziełami, oprócz Igrzysk Śmierci ;)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo chciałabym się zapoznać z dziełem pani Collins, bo czytałam tylko "Igrzyska śmierci". Jestem bardzo ciekawa tej pozycji! :)
  Ich perspektywy

  OdpowiedzUsuń
 7. Intryguje mnie ta książka :D
  Kurcze muszę ją zdobyć jakoś :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Niby wydaje się ciekawa, ale nie wiem czy mam jeszcze ochotę natak ą literaturę :/

  bookocholic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety nie w moich klimatach :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Muszę przeczytać pierwszą część, zanim zapoznam się z drugą :D

  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Kocham Suzanne Collins, ale tylko za Igrzyska Śmierci. Opowieść o Gregorze jakoś mnie nie oczarowała...

  http://zaczarowana-me.blogspot.com/p/konkursy.html

  OdpowiedzUsuń
 12. Może kiedyś, ale nie sądzę by w najbliższym czasie. W końcu to pani Collins ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Lubię Collins i Igrzyska śmierci, ale jakoś na Gregora nie mam ochoty. :P

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie miałam jeszcze okazji zapoznać się z tą serią, ale mam nadzieję już niedługo to nadrobić, bo bardzo lubię styl pisarski pani Collins ^^. Pozdrawiam gorąco :).

  http://zyjemyioddychamymarzeniami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń