czwartek, 24 września 2015

70. Szkoła latania Sylwia Trojanowska

Ilość stron: 277
Wydawnictwo: Videograf
Rok wydania: 2015
Ocena: 8/10

   "Szkoła latania" to książka poświęcona losom Kasi Laski, licealistki i zakompleksionej dziewczyny, która od lat znosi upokorzenia spowodowane swoją otyłością. Pewnego dnia postanawia drastycznie zmienić swoje życie i razem z matką zaczyna szukać kompetentnej osoby, która pomoże zmierzyć się jej z tym problemem. Koniec końców trafia do Penelopy Hoppe, która sama kiedyś pokonała swoją wagę i dzięki jej cudownym radom, zaleceniom i zrozumieniu sytuacji Kasia rozpoczyna istotny etap swojego życia.
    Powieść nie opowiada jedynie o terapii odchudzającej, ale również o poznaniu i pokochaniu swojego ciała, takim jakie się ma. Spadające centymetry i kilogramy to nie wszystko, ważne jest żeby być świadomym swojej wartości i tego, że życie jest piękne. Oprócz głównej bohaterki poznajemy również jej przyjaciółkę Zośkę i również przy tej postaci autorka poruszyła trudny temat, jakim jest przemoc domowa. Dziewczyna jest dotkliwie bita i zastraszana przez ojczyma i nie pozostaje nam nic innego, jak takiej osobie współczuć i czuć do niej sympatię, że mimo wszystko się nie poddaje. Wracając do Kaśki to zapisanie się do "Szkoły latania" było przełomowym momentem w jej życiu nie tylko ze względu na problemy z nadwagą, ale również dzięki temu miejscu poznała fantastycznego chłopaka, który dostrzega w niej piękno i uważa ją za wyjątkową. Niewątpliwym plusem jest fakt, że bohaterowie nie zostali wyidealizowani, dzięki czemu czytelnik może się z nimi spokojnie utożsamić i postawić na ich miejscu. Muszę jeszcze wspomnieć o samym zakończeniu, które po prostu mnie zmroziło. Ani trochę nie spodziewałam się, że akcja potoczy się w tym kierunku i aż żałuję, że nie mam pod ręką kontynuacji, bo bardzo chcę poznać dalsze koleje Kasi i Maxa.
   Uważam, że tę pozycję powinna przeczytać każda dziewczyna, szczupła czy pulchna, bo ukazuje ona heroiczną walkę ze swoimi słabościami i kompleksami oraz nastawia pozytywnie do życia. Dawno nie czytałam książki, która by mnie tak zmotywowała do działania i przede wszystkich zachwyciła swoją mądrością. Gorąco ją polecam!

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu Videograf 
Recenzja dostępna również na:
empik.pl 
bonito.pl 
matras.pl 
lubimyczytac.pl 
granice.pl 
 
    

   

13 komentarzy:

 1. Ciekawa książka, fabuła zapowiada się nieźle, na pewno się za nią rozgladne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tę książkę widuje już wszędzie :D Chyba czas ją poznać :>

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje się być fajną pozycją :)

  http://coraciemnosci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczytam koniecznie. Ładnie zrobiona recenzja
  http://recenzjelaury.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo chętnie po nią sięgnę, ciekawy temat i wydaje mi się, że przekazuje ważne wartości:)
  Ich perspektywy

  OdpowiedzUsuń
 6. Podoba mi się fabuła, ale chyba nie jest to książka dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdecydowanie muszę kupić i przeczytać. Ładna okładka będzie ozdobą półki, a treść, mam nadzieję, wniesie coś do mojego życia ;)

  Zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyda mi się wszystko, co podniesie mi samoocenę. Dawać mi tu tę książkę! :D

  zaczarowana-me.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię książki, które poruszają tego typu tematy, więc myślę, że powinna mi się spodobać ;)
  Aleja Czytelnika

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka wygląda na sympatyczną, chętnie bym przeczytała :) Świetna recenzja! /Claudie

  OdpowiedzUsuń
 11. Ta tematyka wydaje mi się interesująca, bardzo chciałabym przeczytać Szkołę latania. ^_^ I ta piękna okładka... :P

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie spotkałam się jeszcze z tą pozycją, ale być może kiedyś się za nią zabiorę, mimo że nie do końca są to moje klimaty :). Pozdrawiam gorąco ;).

  http://zyjemyioddychamymarzeniami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń