poniedziałek, 8 lutego 2016

116. [przedpremierowo] Kamień i sól Victoria Scott

Ilość stron: 365
Wydawnictwo: IUVI
Rok wydania: 2016
Ocena: 8/10

   Tella, aby zdobyć dla śmiertelnie chorego brata lekarstwo zdecydowała się wziąć udział w Piekielnym Wyścigu. Z pomocą swojej niezwykłej pandory Madoxa oraz przystojnego Guy'a ma za sobą już dwa ekosystemy. Dziewczynę i jej grupkę przyjaciół czeka jeszcze śmiertelnie niebezpieczna przeprawa przez ocean i góry. Jednak muszą pamiętać, że zwycięzca może być tylko jeden, a przecież każdy z nich walczy o życie ukochanej osoby. W ich zespole oprócz Harper, Jaxona i Olivii pojawia się tajemniczy Cotton, którego zachowanie ciężko zinterpretować, Willow i starszy mężczyzna, którego nikt nie obdarzył sympatią. Dzieją się również osobliwe rzeczy z pandorami, które zostały obdarowane przez Tellę uczuciem. Wszystkie zachowują się tak, jakby ich uczestnicy zeszli na dalszy plan.
   Po skończeniu pierwszego tomu odliczałam czas do wydania kontynuacji. I opłacało się cierpliwie czekać, gdyż ani trochę mnie nie zawiodła. Książkę czytałam wręcz z wypiekami na twarzy i nie mogłam się powstrzymać przed tym, aby jak najszybciej dowiedzieć się, jak zakończy się Piekielny Wyścig. Jedyne co zaczęło mnie irytować to zachowanie głównej bohaterki. Doskonale rozumiem fakt, że ta rywalizacja sprawiła, że szybko dojrzała, pragnęła udowodnić swoją wartość i pokazać wszystkim, że stać ją na wiele, ale nie powinna ciągle kwestionować rozkazów Guy'a. Powinna dać wiarę jego wszechstronnym umiejętnościom, dzięki którym przetrwała. Co do reszty bohaterów, to ich los również nie był mi obojętny i było kilka takich momentów, które łamały mi serce.
   Styl pisania Victorii Scott jest jednocześnie prosty i wciągający. Opisywała w tak plastyczny sposób wszystkie ekosystemy, że wręcz czułam gorąco pustyni czy morską sól na twarzy. Akcji jak zwykle nie brakowało i już od pierwszych rozdziałów mnóstwo się działo. Niespodziewane zdarzenia to coś, co uwielbiam w tej serii. Sprawiają, że czytelnik nie ma prawa się nudzić, tylko zachłannie pochłania kolejne strony.
   Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko polecać wszystkim tę trzymającą w napięciu historię. Dostarcza ona mnóstwa emocji i przygód. Jestem bardzo ciekawa, jak autorka dalej poprowadzi losy naszych bohaterów, a póki co będę namawiać każdego do sięgnięcia po jej książki!

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu IUVI 
Recenzja dostępna również na :
nakanapie.pl

20 komentarzy:

 1. Mam zamiar przeczytać pierwszą część, tylko muszę sobie jeszcze rozplanować kiedy :)
  Narazie więc nie będę się wypowiadać, jednak zapowiada się ciekawie <3
  zapiskizgredka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie czytałam pierwszej części, ale w najbliższym czasie mam zamiar to zrobić :) Pozdrawiam /Klaudia

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze pierwszej części, ale bardzo bym chciała zapoznać się z nią jak najszybciej.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem, na razie podziękuje :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie ją dostałam i będę czytać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem strasznie zaintrygowana! Czym się wszyscy tak zachwycają ;)
  Dosłownie wszędzie widzę tę książkę :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba najpierw muszę przeczytać pierwszą część xD niestety słyszałam o niej dużo złych opinii i to mnie trochę zniechęciło do sięgnięcia po tę powieść...

  zaczarowana-me.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta seria już dawno mnie troszeczkę zainteresowała, ale najpierw muszę przeczytać Red rising, a potem to :)
  Za dużo dobrych recenzji czytałem by nie przeczytać twojej propozycji :)
  Pozdrawiam
  Zając
  Zajęcza Nora biblioteka Zająca i Jadwigi

  OdpowiedzUsuń
 9. W sumie nie spodziewałam się po tej serii niczego specjalnego, ale trafiam na same naprawdę dobre opinie!

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo chętnie przeczytam te dwie książki, kuszą mnie od dłuższego czasu. Na dodatek skoro kontynuacja jest równie dobra, to tym bardziej muszę je dorwać! :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Ogromnie żałuję, że nie przeczytałam jeszcze tomu pierwszego :/
  Bądź tu teraz

  OdpowiedzUsuń
 12. Ta seria chodzi za mną już od dłuższego czasu. Koniecznie muszę przeczytać tom pierwszy :).

  OdpowiedzUsuń
 13. Przede mną jeszcze pierwszy tom, który planuję przeczytać już od długiego czasu. Taka trzymająca w napięciu historia, to na pewno coś dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. ja mam w planach tom pierwszy, ale hm, jestem ciekawa moich odczuć, bo nie nastawiam się na zbyt wiele, aby się w razie czego nie zawieść :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Nominowałyśmy cię do LBA, po szczegóły zapraszamy tutaj: http://odkawywoleksiazke.blogspot.com/2016/02/liebster-blog-award-7-8.html#more
  Pozdrawiamy :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Tak bardzo chcę przeczytać tę książkę <3 Tom pierwszyyy! <3

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie na nową recenzję!
  Przerwa na książkę
  Snapchat: przerwa_ksiazke

  OdpowiedzUsuń
 17. Zaczęłam czytać "Ogień i wodę", ale jakoś nie mogłam przebrnąć przez pierwsze strony, ale już niedługo zrobię drugie podejście :). Pozdrawiam gorąco ^^.

  http://zyjemyioddychamymarzeniami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

312. 99 dni lata Katie Cotungo