poniedziałek, 7 marca 2016

126. Zabójczyni i władca piratów Sarah J. Maas

Ilość stron: 97
Wydawnictwo: Uroboros
Rok wydania: 2013
Ocena: 7/10


   "Zabójczyni" to pierwszy tom dodatków do wspaniałej serii Sarah J. Mass, którą większość już doskonale zna, a mianowicie Szklany tron. Historia opowiada o czasach zanim Celaena została zdradzona i osadzona w kopalni soli. Tutaj ma zaledwie szesnaście lat i mieszka w Gildii Zabójców. Razem z kilkoma innymi kompanami pracuje dla Arobynna. Jej kolejną misją jest dobyć targu na jednej z odległych wysp z Władcą Piratów. Na tę wyprawę wyrusza ze starszym od niej o rok Samem i chociaż nie darzą się wielką sympatią, to wkrótce ma ich połączyć wspólna sprawa, jaką będzie powstrzymanie wspomnianej transakcji.
   Nowelka choć bardzo krótka miała nieźle rozwiniętą akcję i miło było mi powrócić do przygód mieszkańców Adarlanu. Byłam tym mocno zaskoczona, ale przeszkadzała mi tu odrobinę postawa Celaeny, była zbyt zuchwała w niektórych sytuacjach. Może to wynikało z tego, że już dawno nie czytałam nic z tej serii, a może dlatego, że okrutne więzienie ostatecznie ukształtowało trochę charakter dziewczyny. Bardzo się cieszę, że mogłam wreszcie poznać słynnego Sama, o którym Celaena wspominała w "Szklanym tronie". Chłopak bez wątpienia da się lubić, jest przystojny, zaradny, ma ciętą ripostę i był idealnym kompanem dla zabójczyni.
   Nie da się tu dużo mówić o treści, gdyż nie jest ona zbyt obszerna. Mogę tylko dodać, że prawdziwa akcja zaczyna się toczyć w pierwszy tomie serii, a nowelki są idealnym dodatkiem. Myślę, że cykl "Zabójczyni" zdecydowanie spodoba się fanom Celaeny Sardothien oraz tym, którzy mają zamiar dopiero zacząć swoją przygodę z tym fantastycznie wykreowanym światem jak i postaciami.

11 komentarzy:

 1. Nie czytałam serii, widzę, że mam wiele do nadrobienia! ;)

  Pozdrawiam ;*

  OdpowiedzUsuń
 2. ''Szklany tron'' mam w planach i jak tylko się z nim uporam z pewnością sięgnę po wszystkie nowelki ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Skończyłam czytać serie na pierwszym tomie. Bardzo mi się podobało tylko nie miałam gdzie zdobyć tych książek. W najbliższym czasie postaram się je jeszcze poszukać :D po nowelki na pewno sięgnę. Super recenzja
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mam ochoty na "Szklany Tron", nie przeczytam tej serii.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam wszystkie opowiadania w jednym tomie i dla mnie były one fenomenalne :>
  Pozdrawiam
  secretsofbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam tylko "Szklany tron" i bardzo mi się podobał, ale jak na razie na tym się skończyło. Muszę wrócić do tej serii. :)
  Pozdrawiam,
  http://dikawian2.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Wczoraj udało mi się zakupić Szklany tron, mam nadzieję, że nie zawiodę się na tej pozycji, bo przeczytałam same dobre opinie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam "Szklany tron" dlatego po te nowelki również bardzo chciałabym sięgnąć. Jestem ciekawa, co działo się wcześniej ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chciałabym przeczytać! Mam nadzieję, że mi się to uda... ^_^

  OdpowiedzUsuń
 10. Chciałabym zabrać się za cały cykl "Szklanego tronu", ale chyba jeszcze nie będzie mi to dane :). Pozdrawiam gorąco ^^.

  http://zyjemyioddychamymarzeniami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń