środa, 19 października 2016

209. Chłopak z sąsiedztwa Kasie West

Ilość stron:340
Wydawnictwo: Feeria Young
Rok wydania: 2016
Ocena: 8/10


   Charlie Raynolds wychowuje się w domu pełnym mężczyzn. W dzieciństwie straciła matkę, a mieszkanie z ojcem i czterema braćmi sprawiło, że zatraciła swoją kobiecość. Czwartym, raczej przyszywanym bratem jest Braden, sąsiad, który od lat jest traktowany jako członek rodziny i dba o Charlie jak o własną siostrę. Można powiedzieć, że dziewczyna żyje trochę pod kloszem, gdyż najbliżsi traktują ją, jak kruche dziecko. Jednak szesnastoletnia Charlie ani trochę nie przypomina bezbronnej dziewczynki, wychowanie takie a nie inne sprawiło, że uwielbia uprawiać sport i wygląda na typową chłopczycę. Pewien mandat sprawia jednak, że sielanka kończy się, gdy jest zmuszona znaleźć pracę w sklepie. Jej szefowa, jest oryginalną osobowością i za jej sprawą Charlie zaczyna zmieniać swój wygląd, a także zaczyna być świadoma uczuć, jakie żywi do Brandena.
    Niezmiernie się ucieszyłam, gdy dowiedziałam się, że w Polsce wychodzi kolejna książka Kasie West. "Chłopak na zastępstwo" podobał mi się, jednak ta powieść wywarła na mnie jeszcze większe wrażenie. Bardzo podobała mi się kreacja głównej bohaterki. Charlie nie jest irytującą nastolatką, która myśli tylko o chłopakach, ciuchach, kosmetykach czy imprezach. Ona kocha uprawiać sport, podejmować wyzwania, przekomarzać się z braćmi i tryska energią. Stopniowo odkrywa drzemiącą w niej kobietę, a jej przemiana wywołuje uśmiech na twarzy. Nie mogę nie wspomnieć o jej braciach, którzy są po prostu cudowni i zazdroszczę jej tak wspaniałego rodzeństwa. Niejednokrotnie mnie rozbawiali i wzruszali. Ich więź i zażyłość jest już rzadko spotykaną cechą. Braden również był wykreowany w taki sposób, że spokojnie można go polubić. Może i jest to typowa i schematyczna młodzieżówka. Może nie powinnam zachwycać się książką, której fabuła jest nieskomplikowana, jednak nie potrafię. Ma w sobie coś, co mnie urzekło i trafiło do mojego serca. Zarówno świetne postacie, wartka akcja i sprawnie nakreślona fabuła sprawiły, że powieść wciąga i trudno się od niej oderwać. Kasie West pisze w lekki i przyjemny sposób, przy jej książkach można się odprężyć i zwyczajnie dobrze bawić.
    Podsumowując, "Chłopak z sąsiedztwa" to romantyczna, zabawna i wzbudzająca ciepłe uczucia książka. Nie znajdziemy w niej nic odkrywczego, jednak warto się z nią zapoznać, jeśli ma się ochotę na coś lekkiego i niezobowiązującego. Można spokojnie ją pochłonąć w jeden wieczór i przyjemnie spędzić czas. Gorąco ją Wam polecam, a póki co będę niecierpliwie wyczekiwać na kolejne powieści tej autorki.

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu Feeria Young

1 komentarz:

  1. Jakoś nie czuje się dobrze czytając takie książki, więc i tę sobie odpuszczę :)

    OdpowiedzUsuń