wtorek, 22 listopada 2016

216. Harry Potter i Komnata Tajemnic J.K.Rowling

Ilość stron: 272
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2016
Ocena: 9/10


    Odkąd Harry Potter dowiedział się, że jest czarodziejem jego życie wywróciło się do góry nogami. Przed nim drugi rok nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, jednak został ostrzeżony, że w zamku grozi mu niebezpieczeństwo. Jednak chłopiec nawet nie bierze pod uwagę możliwości, że musiałby na zawsze zostać u wujostwa. Takim oto sposobem razem z Ronem i Hermioną wracają do Hogwartu, który jest dla nich jak dom. Wkrótce potem Harry przekonuje się, że domowy skrzat Zgredek miał rację i w szkole może dojść do strasznych rzeczy. Istnieje bowiem legenda, że jeden z założycieli szkoły ukrył tajemniczą komnatę, a w niej strasznego potwora. Gdy dochodzi do ataków na uczniów, ducha i kotkę woźnego, młodzi przyjaciele starają się rozwikłać tę zagadkę. Ponadto Harry słyszy dziwny głos, który przyprawia go o dreszcze, a najgorsze jest to, że nikt inny nie jest w stanie usłyszeć tych szeptów. Co czeka młodego czarodzieja w tym roku, czy znów przyjdzie zmierzyć mu się z jego największym wrogiem?

    Do serii J.K.Rowling mam ogromny sentyment, podejrzewam że będę do niej wracać jeszcze przez wiele, wiele lat. Jako wielka fanka nie mogłam sobie odmówić sięgnięcia po ilustrowane wydanie, które całkowicie skradło moje serce. Oczywiście zawsze najważniejsza będzie treść, ale nie zmienia to faktu, że okładka cieszy oko. Niesamowita grafika, która idealnie oddaje świat czarodziejów sprawiła, że czytanie stawało się jeszcze przyjemniejsze. Wyobrażenie nauczycieli, uczniów i Hogwartu jest pomysłowe, a jednocześnie nie odbiega od początkowej wizji autorki. Wracając do treści, to mimo że znam ją bardzo dobrze, to za każdym razem wyłapuję jakieś ciekawe szczegóły. Już zapomniałam, jak bardzo irytująca i żałosna jest postać nauczyciela obrony przed czarną magią i jaką grozę siał bazyliszek. Jednym słowem odświeżenie tej historii sprawiło, że jestem nią jeszcze bardziej urzeczona. 
    Podsumowując, "Komnata tajemnic" to książka wyjątkowa, zachwycająca zarówno wartą, pełną magii fabułą i oprawą graficzną. Jim Kay spisał się na medal i myślę, że owoc jego pracy będą chcieli mieć na swojej półce wierni fani Harry'ego Pottera. 

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu Media Rodzina

2 komentarze:

 1. Czekam na Gwiazdkę. Mikołaj na pewno się postara :)

  Buziaczki! ♥
  Zapraszam do nas 😍
  Świat oczami dwóch pokoleń

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam wszystkie części przygód Harrego! :) Czytałam je już wielokrotnie :P

  Pozdrawiam :)
  Books & Candles

  OdpowiedzUsuń