wtorek, 3 stycznia 2017

228. [Przedpremierowo] P.S.I like you Kasie West

Ilość stron: 392
Wydawnictwo: Feeria Young
Rok wydania: 2017
Ocena: 7/10

  Lily nie cierpi chemii, ten przedmiot przyprawia ją o mdłości, a nudę zabija pisaniem piosenek. Tylko dzięki swoim skrytym tekstom jest w stanie przetrwać czterdzieści pięć minut katorgi. Jednak pewnego dnia dziewczyna odkrywa, że ktoś dopisał kilka zdań na ławce, którą dzień wcześniej potraktowała swoim ołówkiem. W ten oto sposób nawiązuje się wymiana zdań i poglądów między Lily i tajemniczą osobą. Dzięki temu lekcje chemii stają się ekscytujące i nastolatka wręcz nie może się ich doczekać. Listy pisze do niej osoba, która jest wrażliwa, zabawna, ma ten sam gust muzyczny i ma z nią wiele wspólnego. Bardzo szybko zyskuje jej sympatię, a gdy okazuje się, że to pewien chłopak, bohaterka zaczyna żywić do niego cieplejsze uczucia. Wszystko jednak się sypie, gdy dziewczyna poznaje jego tożsamość i nie może uwierzyć, że zakochała się w tej osobie. Czy Lily pozbędzie się uprzedzeń, wyjawi swoje imię i da szansę chłopakowi, który okazał się kimś zupełnie innym, niż do tej pory sądziła?
   Kasie West urzeka swoimi pomysłami na powieści młodzieżowe. Jest to moje trzecie spotkanie z jej twórczością, które uważam za udane. Stworzyła uroczą i ciepłą historię, przy której spędziłam miłe chwile. Nie sposób było nie polubić głównej bohaterki, która była żywiołowa, oryginalna, miała swoje pasje i była oddaną siostrą oraz przyjaciółką. Jestem także pozytywnie zaskoczona postacią tajemniczego chłopaka, którego imienia nie chcę zdradzać, żeby nie zepsuć niespodzianki czytelnikom. Warto także wspomnieć o drugoplanowych postaciach, które rzucały się w oczy i wnosiły sporo do fabuły. Nie ukrywam, że wątek miłosny bywał czasem przesłodzony i przewidywalny, ale przymknęłam na to oko i cieszyłam się lekturą. Akcja rozwijała się stopniowo, dzięki czemu mogliśmy bliżej poznać bohaterów i się z nimi zżyć. Przyznam, że nie mogłam się oderwać od czytania w czasie kulminacji zdarzeń i chciałam jak najszybciej poznać dalsze losy Lily. Kasie West pisze w lekki i humorystyczny sposób, świetnie kreuje swoje postaci i sprawia, że szybko wzbudzają sympatię czytelników.
   "P.S. I like you" to zabawna i ciepła historia, która wzrusza. Jest powieścią idealną na jeden wieczór, która zarówno poprawi Wam humor, jak i przekaże pewne wartości. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko polecić Wam zarówno tę powieść jak i pozostałe tej autorki, gdyż gwarantują one relaks i świetną zabawę.

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuje wydawnictwu Feeria Young

3 komentarze:

  1. Spodoba mi się ten tytuł :D
    Myślę, że przeczytam tę książkę. Słodyczy nigdy za dość :)
    Pozdrawiam, pozeram-ksiazki-jak-ciasteczka.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam ją na uwadze. Mimo że nie czytam młodzieżówek, to ta może być dobra ;)

    OdpowiedzUsuń