wtorek, 14 marca 2017

248. Percy Jackson i Morze Potworów Rick Riordan

Ilość stron:357
Wydawnictwo:Galeria Książki
Rok wydania: 2016
Ocena: 8/10

   Percy Jackson wrócił do domu, by ukończyć w szkole kolejny rok, który o dziwo przebiegł bezproblemowo. Jednak ostatniego dnia gra na wf zamienia się w walkę z potworami, która przypomina chłopcu, kim naprawdę jest. Do herosa przybywa także jego koleżanka z obozu Annabeth, która ma złe wieści. Sosna Thalii, która strzegła obozowiczów przez potworami została otruta. Jeśli drzewo nie dostanie na czas lekarstwa, młodzi herosi będą żyli w ciągłym strachu i niebezpieczeństwie. Przyjaciele muszą wyruszyć zatem na kolejną pełną wyzwań misję.
    Seria Bogowie Olimpijscy ma w sobie niesamowity urok, więc koniecznie musiałam sięgnąć po kolejny tom. Kontynuacja została napisana równie dobrze, jak tom pierwszy. Percy jest już o rok starszy, gdy po raz pierwszy trafił do Obozu Herosów, poznał tożsamość swojego prawdziwego ojca i poznał swoje przeznaczenie był trochę jak dziecko we mgle. Teraz stara się dopasować do otaczającego go świata i brać wszystkie mity na poważnie. Zna swoją siłę i umiejętności, poznał zasady walki i stara się sprostać oczekiwaniom Posejdona. Annabeth jako córka Ateny jest mądra, rozsądna i niezwykle dzielna. W tej części poznajemy kolejną interesującą postać, czyli cyklopa Tysona. Chroni Percy'ego i jest z nim w szczególny sposób związany, jednak większość herosów nie traktuje go dobrze, ze względu na jego naturę. Swój wątek ma także Luke, syn Hermesa, dawny przyjaciel głównych bohaterów, który w okrutny sposób ich zdradził, by wskrzesić i służyć Kronosowi. Dostajemy solidną dawkę mitologii, która została zaprezentowana w zabawny i dostosowany do czasów współczesnych sposób. Jestem zachwycona tym jak Rick Riordan umiejętnie kreśli fabułę i kreuje barwnych bohaterów. Każdy z nich jest inny, o różnych cechach charakteru, a mimo to tworzą zgraną drużynę w walce ze złem. Już na samym początku dajemy się porwać wartkiej akcji, która w odpowiednich momentach przyspiesza, by za chwilę zwolnić i dać czytelnikowi czas na ochłonięcie. Powieść została napisana prostym językiem, skierowanym do młodzieży, który w lekki sposób przywołuje starożytne historie bogów, herosów i potworów.
   "Morze Potworów" to świetna kontynuacja, która przede wszystkim bawi, ale także uczy. Uważam, że twórczość Ricka Riordana jest godna uwagi, gdyż potrafi on stworzyć niesamowity świat, który wciąga już od pierwszych stron. 

1 komentarz:

  1. Nigdy nie czytałam ani nie interesowałam sie ani autorem ani serią. Chyba już tak zostanie, nie moja tematyka i nie mój klimat
    Pozdrawiam
    http://onlybooks-jdb.blogspot.com/2017/03/co-mnie-zmienio-na-zawsze.html#more

    OdpowiedzUsuń