poniedziałek, 10 kwietnia 2017

256. Percy Jackson i Klątwa Tytana Rick Riordan

Ilość stron: 312
Wydawnictwo: Galeria Książki
Rok wydania: 2016
Ocena: 7/10


   Percy, Annabeth i Thalia zostają wezwani przez satyra Grovera. Przyjaciele mają mu pomóc z dwójką młodych półbogów,których odnalazł. Na miejscu odbywa się szkolna potańcówka,jednak gdy mają bezpiecznie wyprowadzić ze szkoły rodzeństwo di Angelo bohaterowie na swojej drodze spotykają mantikorę. Potwór nie zamierza ich wypuścić żywych i ku ich zaskoczeniu w tej trudnej sytuacji pojawiają się Łowczynie Artemidy, które ich ratują. Los jednak chciał, że nie wszystkich udało się uratować, otóż potwór porywa Annabeth i także uprowadza boginię Artemidę. Percy wraz z grupą towarzyszy wyrusza na pomoc przyjaciółce i mieszkańce Olimpu. Czy wszyscy wyjdą cało z tej wyprawy i czy bogowie będą im sprzyjać?

    "Klątwa tytana" to już trzeci tom przygód Percy'ego Jacksona. Rick Riordan stworzył bogaty i różnorodny świat, który sprawia, że książka nie może być nudna. Percy jak to Percy miał swoje wzloty i upadki, jednak podziwiałam go za oddanie przyjaciołom i chęć poświęcenia się dla ich dobra. Tym razem skupię się bardziej na Thalii. Córka Zeusa, którą niedawno przywrócono do życia jest chyba najbardziej irytującą osobą w całej serii. Jest rozwydrzona, butna, przemądrzała i uważa, że cały świat leży u jej stóp. Śmiało można rzec, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. Denerwowało mnie to, że nie wszystkie jej pomysły były dobre, a i tak nie pozwalała nikomu innemu przewodzić. Razem z jedną z Łowczyń tworzyły zabójczy duet, który sprawiał, że niekiedy miałam ochotę rzucić książką. Nie mam nic do zarzucenia pozostałym bohaterom, a szczególnie młodemu rodzeństwu, które jest tajemnicze i mam wrażenie, że będą mieli jeszcze znaczący wpływ na dalszą fabułę. Książka pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji i młodzieńczego humoru. Czyta się ją bardzo szybko i nim się człowiek obejrzy, już przewraca ostatnią stronę.

   Trzeci tom podobnie jak pozostałe spodobał mi się i już nie mogę się doczekać, aż chwycę za następny. Uwspółcześnienie greckich mitów to strzał w dziesiątkę i będę dosłownie wszystkim polecać książki Ricka Riordana.

2 komentarze:

  1. Całkiem niedawno kupiłam całą serię Percego i muszę powiedzieć, że szybko pochłonęłam wszystkie części. Bardzo mi się spodobała historia wykreowana przez Riordana i zamierzam przeczytać jego inne książki. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem trzeci tom był najsłabszy z całej serii :) Całość jest miła, ale jednak powinnam to czytać parę lat temu, nie teraz.

    OdpowiedzUsuń

312. 99 dni lata Katie Cotungo