poniedziałek, 3 lipca 2017

269. Czerwień rubinu Kerstin Gier   

Ilość stron: 335
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2017
Ocena: 8/10   Gwendolyn Shepherd jest niesforną nastolatką, często popełniającą gafy i żyjącą w cieniu swojej kuzynki Charlotty. Jej rodzina jest tajemnicza i  kontrowersyjna, gdyż kobiety odziedziczają niezwykły gen, który umożliwia im podróżowanie w czasie. Wszyscy spodziewają się go po rudowłosej Charlottcie przez co jet traktowana jak królowa i dobitnie świadoma swojej wyjątkowości. Dziewczyna żyje w przeświadczeniu, że wszystko jej się należy, a rodzina wyczekuje momentu, gdy przeskoczy do przeszłości. Po ukończeniu 16 lat Gwenny zaczyna odczuwać niepokojące objawy jak mdłości, skurcze, zawroty głowy. Nieoczekiwanie dziewczyna zaczyna odbywać niekontrolowane podróże do przeszłości i cała rodzina jest zszokowana, że to urodzona niezdara odziedziczyła rzadki gen, a nie jej przygotowywana przez całe życie do tej roli kuzynka. Bohaterka jest zmuszona od tej pory pobierać lekcje historii, etykiety, ogłady, stosowanego wypowiadania się by w najbliższym czasie razem z irytującym i wywyższającym się Gideonem wypełniać misje i rozwiązywać tajemnice przeszłości. Przystojny chłopak jest rozczarowany, że jego partnerką została niedouczona nastolatka. Jednak oboje nie mają wyboru i muszą razem stawić czoła narzuconym im zadaniom.
   Kerstin Gier ma talent do tworzenia porywających i ujmujących historii. Najpierw Silver, a teraz kultowa już Trylogia Czasu sprawiły, że nie mogłam oderwać się od lektury. Gwen jak każda nastolatka bywa uciążliwa i irytująca, ale przez większość czasu jest sympatyczna i zabawna. Jej perypetie czyta się bardzo dobrze i byłam bardzo ciekawa jej dalszych przygód w przeszłości. Gideon to ten typ męskiej postaci literackiej, której nie sposób nie polubić. Z jednej strony oschły i niedostępny, a z drugiej wierny towarzysz przygód, który troszczy się o swoją partnerkę. Trylogia czasu jest fascynująca i wciągająca. Urzekły mnie piękne stroje, długie suknie, wymyślne fryzury Gwenny, by mogła się dopasować do tamtejszego świata. Ponadto postawa dwojga głównych bohaterów wprowadza do książki dużo humoru, a cięte riposty śmieszą do łez. 
   Nie mogę się doczekać, aż w tym wydaniu wyjdą pozostałe dwie części i będę mogła kontynuować tę świetną historię podróżników w czasie.  

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu Media Rodzina

2 komentarze:

  1. To wydanie jest przecudowne! Za Trylogię Czasu muszę się w końcu wziąć. Tak samo jak i za Silver. Mam nadzieję, że szybko wyjdą pozostałe dwie części w tym wydaniu, bo nie umiem rozdzielać tak serii.
    Pozdrawiam
    Między Stronami

    OdpowiedzUsuń
  2. Podróże w czasie! To coś dla mnie. Muszę jak najszybciej mieć tę książkę!

    OdpowiedzUsuń

312. 99 dni lata Katie Cotungo