wtorek, 18 lipca 2017

273. Twoim śladem A. Meredith Walters

Ilość stron: 477
Wydawnictwo: YA!
Rok wydania: 2016
Ocena: 8/10


   Aubrey studiuje psychologię i pomaga w prowadzeniu spotkań w grupie uzależnień. Wybór studiów wiąże się z rodzinnym dramatem, gdyż jej nastoletnia siostra kilka lat temu przedawkowała narkotyki. Dziewczyna do tej pory ma wyrzuty sumienia, że nie zareagowała w porę tak bardzo była skupiona na sobie. Dziś pragnie pomagać ludziom w podobnej sytuacji i dawać nadzieję na lepszą przyszłość. We wspomnianej wcześniej grupie znajduje się Maxx Demelo, który swoją osobowością i sposobem zachowania od razu zwraca jej uwagę. Chłopak przybiera wiele masek i ludzie widzą tylko to, co chce im w danej chwili pokazać. Wzajemne przyciąganie jest na tyle silne, że Aubrey łamie zasady etyki i zaczyna się z nim spotykać. Okazuje się, że Maxx za dnia jest pewnym siebie studentem, a nocą handluje narkotykami w słynnym klubie. Coraz bardziej nim zauroczona próbuje pokazać mu inną drogę, jednak czy jej uczucie wystarczy, by Maxx wyrwał się ze szponów nałogu?
    O twórczości tej autorki słyszałam mnóstwo dobrego, dlatego musiałam się przekonać, jakie historie ma do zaoferowania czytelnikom. Dostajemy dwie skrajnie różne postacie, między którymi czuć wyraźną chemię. Aubrey jest jedną z najlepszych studentek, która mimo własnych problemów próbuje pomagać innym. Jest poukładana i pełna współczucia, więc gdy w jej życie wkracza Maxx Demelo czuje potrzebę nawrócenia go. Maxx jest tutaj zdecydowanie najbardziej interesującą osobowością. To typ mężczyzny, który pociąga wszystkie kobiety i gwarantuje kłopoty. Jest skomplikowany, a w pewnych kwestiach banalnie przewidywalny. Ma utrzymaniu ma młodszego brata, któremu pragnie zapewnić jak najlepszy start. Dlatego sprzedawanie dragów jest sposobem na rozwiązanie ich problemów finansowych. Jednak szybko sam zaczyna z nich korzystać i coraz bardziej zatraca sam siebie oraz rani bliskich mu ludzi. Związek Aubrey i Maxxa jest dynamiczny, pełen pasji i namiętności. Miłość do Aubrey walczy z miłością do narkotyków. Z zapartym tchem śledziłam losy głównych bohaterów, a poruszenie problemu uzależnienia dodawało mrocznego klimatu. Powieść została napisana przystępnym językiem, czytało mi się ją bardzo szybko i nim się obejrzałam przewróciłam ostatnią stronę.
    Uważam, że "Twoim śladem" to intensywna książka wypełniona skrajnymi emocjami. To historia o dwójce ludzi, którzy wręcz uzależniają się od siebie i tylko będąc razem mogą pokonać swoje demony. Nie mogę się doczekać, aż chwycę po kontynuację i mam nadzieję, że wywrze na mnie równie mocne wrażenie.

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Grupie Wydawniczej Foksal


2 komentarze:

  1. Mam już obie części na półce i nie mogę się doczekać, aż je przeczytam. Mam wrażenie, że temat narkotyków to w literaturze - w Polsce - temat tabu. Szczególnie w tej młodzieżowej rzadko można spotkać ten temat jako główny, a jak już się pojawi, nie zawsze autorom uda się mu sprostać. Mam nadzieję, że Pani Walters się udało i że książki mi się spodobają i podobnie jak ty, wciągnę się aż nie zauważę, że czytam już ostatnią stronę.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Mi na początku ciężko było się wciągnąć w tę historię, ale potem było lepiej. Ogólnie dobra książka :)

    OdpowiedzUsuń