czwartek, 23 lutego 2017

242. Zabójczyni i imperium Adarlanu Sarah J.Maas

Ilość stron: 215
Wydawnictwo: Uroboros
Rok wydania: 2015
Ocena: 7/10


   Cealena Sardothien i Sam Cortland spłacili dług u Arobynna. Król Zabójców zażądał mnóstwo pieniędzy, więc młodzi zostali z niczym. Jednak ta cena była warta tego, że mogli uwolnić się od Gildii i rozpocząć życie na własny rachunek. Jako że brakuje im złota postanawiają przyjąć duże zlecenie i zobowiązują się do zabicia Ioana Jayne'a i Rourke'a Farrena. Podejmują ogromne ryzyko, gdyż ci dwaj mężczyźni są niezwykle dobrze chronieni i to zadanie wydaje się wręcz niemożliwe do wykonania. Desperacja i świadomość, że są najlepsi w swoim fachu sprawiają, że Sam i Cealena z determinacją podchodzą do misji.
    Każda kolejna nowelka bezpośrednio łączy się z poprzednią, przez co wszystkie łączą się w jedną wielowątkową historię sprzed wydarzeń w szklanym zamku. Mamy tutaj ukazane jak rozkwita związek młodych zabójców i jak wpływają na siebie na wzajem. Cealena nadal pozostaje zadziorną, impulsywną i szaloną dziewczyną. Sam natomiast zyskuje charakter i pokazuje, że w żaden sposób nie jest zależny od swojej ukochanej i dorównuje jej umiejętnościom. Razem tworzą zgrany duet i wydają się nie do pokonania. Jedyną postacią owianą tajemnicą pozostaje Arobynn Hamel, który raz zachowuje się, jakby szczerze kochał swoją protegowaną, by za chwilę wbić jej nóż w plecy. Jest mężczyzną o wielu twarzach i historia jego życia zostaje bardziej wyjaśniona już we właściwych tomach serii. Nie ukrywam, że wszystkie wydarzenia, jakie tu miały miejsce przewidziałam, gdyż ta historia została opowiedziana przez samą Cealenę w "Szklanym tronie". Nie było zatem większego elementu zaskoczenia, ale nie zmienia to faktu, że było to ciekawe uzupełnienie losów Zabójczyni.
   "Zabójczyni i imperium Adarlanu" jest na podobnym poziomie, co poprzednie nowelki i bardzo się cieszę, że miałam okazję się z nimi zapoznać. Dzięki nim Sarah J. Maas rzuciła nam światło na przeszłość Cealeny, przez co możemy bardziej zrozumieć główną bohaterkę.

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Grupie Wydawniczej Foksal

4 komentarze:

 1. Jakoś nie chcę mi się czytać tych nowelek, ale chyba będę musiała w końcu to zrobić. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz nie mam ochoty na twórczość tej autorki, więc podziękuję za tę pozycję.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze nic autorki, ale nowelki brzmią zachęcająco.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ahhh, to, co się w tej książce działo!! Przeczytałam najpierw 2 części Szklanego tronu, a dopiero potem nowelki. I wtedy tak ładnie wszystko wskoczyło na swoje miejsce i się wyjaśniło xd

  Pozdrawiam
  toreador-nottoread.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń